CONSFATUIREA JUDETEANA LA MATEMATICA

In atentia conducerii unitatii de invatamant si a catedrei de matematică,

   Consfatuirile profesorilor de matematică se vor  desfașura  miercuri 10 septembrie 2014, la Colegiul Spiru Haret Ploiesti, incepand cu ora 10.00.Participa responsabilul  catedrei de matematica din fiecare unitate de invatamant cu personalitate juridica. 

Concursul Naţional „Matematica – ştiinţă şi limbă universală”  ediţia a V-a – iunie 2014

prezentare

Concursul Național de Matematică  "Laurentiu Duican" , clasele VII-XII, Brasov 16-17 mai 2014

elevi participanti

OLIMPIADA NATIONALA de MATEMATICA - Sibiu 2014 

 Rezultate finale 

______________________________

Concursul Naţional de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici” - Iasi  2014 

Rezultate finale 

______________________________

Concursul de matematica  '' Gh. Mihoc'' Slobozia 2014

   rezultate

OLIMPIADA de MATEMATICĂ 2014-etapa judeteana

Lot Prahova ONM             Lot Haimovici

  Etapa judeteana - rezultate dupa contestatii

            gimnaziu           Haimovici

               liceu           9     10     11     12 

 

  • Subiecte date la etapa locală 

     2013  gimnaziu  liceu  

     2012  gimnaziu  liceu 

     2011  gimnaziu  liceu 

     2010    2009   2008 

________________________

Simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat național pentru elevii claselor a XI-a și a XII-a din anul școlar 2013-2014

5 martie 2014 Simularea probei E)c) – proba scrisa – Proba obligatorie a

profilului

7 martie 2014 Simularea probei E)d) – proba scrisa – Proba la alegere a

profilului si specializarii

14 martie 2014 Afișarea rezultatelor

Programa pentru simulare

________________________

  • Festivitatea de premiere Lumina Math  anunt
  • Pe 7 decembrie 2013 s-a desfasurat la CRAIOVA cea de-a XII-a editie a concursului interjudetean ,, MICUL ARHIMEDE’’. Din judetul PRAHOVA au participat elevi de la C.N,, I.L.CARAGIALE'' , clasa a V-a, coordonati de prof. CRACIUN GHEORGHE.  S-au distins elevii: MERLA ANTONIU- PREMIUL al III-lea, FRUNZA VLADIMIR - PREMIUL al III-lea, SECRETEANU ANDREEA - PREMIUL al III-lea, DINESCU ADELINA -PREMIUL al III-lea, TACHE CRISTIANA - MENTIUNEA 1
  • Rezultatele la Concursul de matematica "Elie Radu"  2013 aici
  • Olimpiada de lingvistică-secţiunea ± Poezie 2013 - etapa judeţeană pentru clasele a 5-a si a 6-a. 

                                           rezultate finale

_________________________________

  • CONCURSUL Vrânceanu - Procopiu - Bacau, 2013 lot
  • CONCURSUL LAURENTIU PANAITOPOL - BUCUREŞTI, 2013 lot

_________________________________

16 noiembrie 2013 - Concursul Național Lumina Math

Concursul de matematica Dan Barbilian - Ion Barbu , Calarasi - 2 noiembrie 2013  rezultate